Žáci prvních a druhých ročníků základních škol se tuto středu podle aktuálních vládních slibů se zpožděním vracejí do školních lavic. Oba ročníky se nyní znovu musí adaptovat na nový režim, což zvláště u prvních ročníků zcela jistě nebude snadné, podle odborníků je nástup do školy vlastně druhé 1. září. Domácí výuka postupně odkrývá rozšiřující se propast mezi jednotlivými dětmi a školami, kterou teď ředitelé a učitelé budou muset řešit. Lze navíc předpokládat, že školy na to zůstanou samy, protože ve vládní agendě na podobné detaily nezbývá energie.

Jedním z prvních úkolů bude žáky naučit, jak se v běžné kontaktní výuce pracuje. Tedy že je třeba udržet s přestávkami pozornost celé dopoledne, že se ráno vstává a že je s nimi prakticky stále přítomná autorita, kterou by měli poslouchat. „Školy, které se tento systém snažily udržet i on-line, to teď budou mít snazší,“ říká školní psycholožka ze základní školy v Mnichovicích u Prahy Jana Březinová. On-line výuka zde probíhala v klasickém dopoledním režimu, přičemž ona sama se hodin účastnila a sledovala, jak jednotliví žáci pracují.

Takový režim ale nebyl na všech školách. „Spousta lidí má pocit, že teď byli všichni připojeni na on-line výuku. Což není pravda,“ říká ředitelka České asociace streetwork Martina Zikmundová. Některé školy se spokojily se zasíláním domácích úkolů e-mailem. „Jsou ale rodiny, které nemají kapacitu s dítětem látku probírat,“ vysvětluje Zikmundová.

V době distanční výuky se tak mezi dětmi…

I_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte