Stocks Surge To All-Time High On Vaccine Progress V new Yorku se nepochybuje (Times Square, 9. listopadu 2020) • Autor: Bloomberg via Getty Images

Šest stop, nebo patnáct? Tedy, pro Evropana, zhruba metr osmdesát, nebo zhruba čtyři a půl metru? Na vzdálenosti v tomto případě skutečně záleží. Kdyby se v následujících dnech a týdnech události odehrávaly podle představ týmu Rudolpha Giulianiho, zajistil by zmíněný rozdíl vítězství Donalda Trumpa v nedávných prezidentských volbách. Všechno by pak mohlo být jinak, než se nyní jeví. Pensylvánie by nevyslala své volitele, aby hlasovali pro kandidáta demokratů. Tvrzení prezidenta Donalda Trumpa o neregulérnosti voleb by se prokázala. Joe Biden by vyšel z volebního klání jako poražený. Donald Trump by se stal podruhé prezidentem.

K tomu stačí maličkost: Giuliani musí v čele právního týmu najatého prezidentem Trumpem prokázat, že se v amerických volbách skutečně děly nepravosti. V praxi, že demokraté nějakým způsobem masově zfalšovali hlasovací lístky, které Američané letos v bezprecedentním počtu zaslali poštou. Nejedná se o pár hlasů, právníkům nestačí doložit, že někde někdo vyhodil do koše pár obálek, zapálil ze vzteku jednotlivý lístek nebo zfalšoval podpis příbuzného, kterému se k volbám příliš nechtělo, a hlasoval tak vlastně za něj. Přešlapy a chyby se pod drobnohledem právníků, novinářů i veřejnosti bezpochyby najdou, voleb se ostatně zúčastnilo v 50 amerických státech přibližně 150 milionů lidí, a nikoli bezchybných andělských bytostí.

Protesters From The Left And Right Hold Separate Marches In New York City
Právník s posláním. (Šéf Trumpova týmu Rudolph Giuliani, New York, říjen 2020) • Autor: Getty Images

Úkol…

I_obalka_R47
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R47
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jiří Sobota

redaktor, zahraničí

sobota2
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1673

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte