57A_HBO
Všichni na ně mají názor. (Ústřední dvojice seriálu, herci Jack Dylan Grazer a Jordan Kristine Seamón)

Nebudete věřit, kdo sem přišel! Syn nové velitelky. Měly byste vidět, jak je oblečený. Říká se, že je podivín,“ hlásí vzrušeně členka pedagogického sboru svým kolegyním na střední škole umístěné na americké vojenské základně v Itálii. Právě ho zahlédla na chodbě. Mladíka s odbarvenými vlasy, nalakovanými nehty, v obřím výrazném tričku a kraťasech s leopardím vzorem – a nemůže se o svůj dojem nepodělit. Na čtrnáctiletého Frasera má totiž názor každý. Na základnu do města Chioggia, kde jeho matka plukovnice přebírá velení, sotva dorazil, ale už si o něm špitají vojáci, jejich příbuzní, personál i parta dospívajících dětí, která školu navštěvuje. Kam Fraser přijde, tam vnáší rozruch, ale nikoli úmyslně a ve snaze provokovat. Pouze tím, že je, jaký je.

Příchod nového nezařaditelného kluka – navíc syna velitelky, která žije ve svazku s jinou ženou – dá v uzavřené komunitě do pohybu sled nečekaných událostí. Vůči Fraserovi, který má sám dost starostí, nepokrytě pije alkohol a někdy se k matce chová násilnicky, se najednou musí všichni vymezit. Někomu jeho nonkonformní vzhled dodá kuráž jít si za svým, jinému se hnusí, další bere jeho jinakost jako ohrožení řádu, někdo je k němu právě proto přitahován, a to i sexuálně. Tak se rozjíždí silný televizní debut italského režiséra Lucy Guadagnina nazvaný Jsme, jací jsme. Seriál plný emocí a intimity natočený pro HBO, který mimo jiné vychází z námětu spisovatele bestsellerů Paola Giordana (Osamělost prvočísel,

I_obalka_R46_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R46_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Pavel Turek

redaktor, kultura

turek
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1515

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte