72_serial tydne_HBO
Mělas to vědět

 

SERIÁL TÝDNE

Když něco funguje, proč to měnit. Pořekadlem se evidentně řídil ostřílený showrunner David E. Kelly u svého posledního počinu z produkce HBO, minisérie Mělas to vědět (The Undoing), jehož první díl má premiéru toto pondělí. Seriál podle stejnojmenné knihy v hlavních rolích s Nicole Kidman a Hughem Grantem nabízí nejednu paralelu s Kellyho předchozí, úspěšnou sérií Sedmilhářky. Tou nejvýraznější je zámožná hrdinka chycená v psychologické nejistotě i patologickém osobním dramatu s mužem, který se ukáže být někým jiným, než si myslela.

Úspěšná a perfektně upravená psychiatrička Grace žije se svým stejně úspěšným manželem, lékařem v krásném newyorském domě. Vychovávají syna, který chodí do prestižní školy. Na jejich dokonalou rodinnou idylku jištěnou ekonomicky zpovzdálí v případě potřeby movitým patriarchou rodu (Donald Sutherland) padne jednoho dne stín. Mladou ženu, matku spolužáka jejich syna, kdosi v jejím ateliéru zavraždí ve stejnou noc, kdy se koná luxusní školní večírek. Dokonalý manžel zmizí neznámo kam, policie má jasno… Zpočátku se zdá, že má jasno i Grace, ale pokud existuje šance, že je manžel nevinný, stojí za to se jí chytit.

Název Mělas to vědět si hraje právě se zpochybněním toho, co hrdinka ví, nebo neví. Co tuší, co se domýšlí, jak pracuje její představivost a fantazie. Čemu chce věřit a co chce naopak vytěsnit, protože by to znamenalo katastrofu pro její dosavadní svět.…

I_obalka_R44
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R44
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte