V roce 2010 jsem dostal pozvání od šéfredaktora odborného časopisu pro fyzikální chemii, vydávaného Americkou chemickou společností, stát se v rámci probíhající globalizace periodika jedním z jejich zahraničních redaktorů. Tenhle časopis jsem měl vždy rád a publikoval jsem v něm nejvíc svých vědeckých prací, takže jsem příliš neváhal. Spolu s polskou kolegyní Barbarou jsme tak před deseti lety v Praze otevřeli první evropskou pobočku časopisu, kterou k dnešnímu dni prošlo kolem pěti tisíc odborných rukopisů. Nebylo úplně jednoduché si zvyknout na režim, kdy v podstatě bez přestávky zpracováváme dennodenně jeden až dva nové rukopisy. Nakonec jsme se to ale naučili a začalo nás bavit si nejen pročítat vesměs zajímavé studie, ale i komunikovat s autory a recenzenty, kteří občas mívají na kvalitu stejného rukopisu až komicky rozdílné názory. Říkal jsem si, že jestli vydržíme, tak by vědecká redaktorská práce mohla jednou být skvělou zábavou pro aktivní stáří, až člověk už nebude moci na úrovni bádat a odborně psát, ale bude pořád ještě schopen číst.

Mým představám udělalo čáru přes rozpočet letošní rozhodnutí Americké chemické společnosti začít vždy po deseti letech obměňovat redaktory všech vydávaných časopisů. Na jednu stranu chápu nutnost čas od času v redakcích provětrat, na druhou stranu redaktoři nejsou na rozdíl od politiků volení na fixní období a taková plošná čistka je mrháním zkušeností a ohrožením kontinuity redakční práce. Každopádně jsem s dalšími délesloužícími…

I_obalka_R39
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R39
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte