24_kratke_graf
Autor: Jan

Bude hůř, myslí si tři čtvrtiny Čechů. Vyplývá to z pravidelného šetření CVVM. Je to reakce na očekávanou hospodářskou krizi, kterou má na podzim přinést pandemie koronaviru. Zároveň platí, že se obyvatelé českých zemí mají dobře, nebo si to alespoň myslí. Polovina lidí říká, že se mají dobře, třetina ani dobře, ani špatně. Vyloženě špatně se má každý desátý Čech.

„Abychom pracující motor neutavili.“

Z výpovědi druhého pilota letu společnosti Smartwings, kterému na cestě z řeckého ostrova do Prahy krátce po vzletu přestal fungovat jeden motor, kapitán se však rozhodl snížit otáčky a letět níž až do Prahy – protestům druhého pilota navzdory. Letadlo doletělo zdárně, kapitán se podle vyšetřovatelů dopustil jednadvaceti chyb. Česko-čínská firma Smartwings ho až po nátlaku sesadila z pozice hlavního pilota, létá dál jako řadový pilot. Tweetni to

zdravotnictví

Eutanazii ne

Vláda nejspíš odmítne poslanecký návrh na legalizaci eutanazie, který předložili zástupci ANO a Pirátů. Proti jsou ministerstva zdravotnictví, vnitra, sociálních věcí, Nejvyšší soud, Nejvyšší státní zastupitelství, Hospodářská komora a biskupové. Neutrálně se k němu postavilo jen ministerstvo spravedlnosti. Návrh tedy s největší pravděpodobností neuspěje. Kdo nyní v Česku provede eutanazii, podle práva spáchá vraždu. Je stále nezákonná ve většině zemí, ale celosvětový trend se pomalu otáčí.

diplomacie

Turecko propustilo…

I_obalka_R31
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R31
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte