0:00
0:00
Astrounat Brázda
Odvaha nejen číst

Kultura28. 6. 20202 minuty

Bike brašničky

Taky na bikepacking? Asi taky. Celý svět se chystá na bikepackingové prázdniny, tedy vícedenní cesty na kole do přírody. Podle médií a sociálních sítí to vypadá, že v nejbližších dnech vyrazí takto kempovat asi tři miliardy lidí na všech kontinentech. A budou k tomu potřebovat až osm miliard brašen i brašniček. Nové typy zavazadel patří k bikepackingu jako bikepacking k letošním prázdninám. Jestli je totiž někdo vítězem koronavirové epidemie, je to jízdní kolo. Ve všech podobách, do města i do terénu. A teď i jako společník na prázdniny, plně naložené tábornickým vybavením.

Slovo nosič ovšem zapomeňte. Dát si na kolo nosič a na něj tašky z minulých sezon, to je strašně zastaralé a zbytečně jednoduché. Teď je potřeba pořídit si celou soustavu zavazadel: brašnu na řídítka, tašku na rám, různé typy popruhů, jimiž lze ke kolu přivázat třeba náhradní duši, otep dříví nebo lahváč. Na místo starého dobrého nosiče pak přijde takzvaná podsedlová brašna, která pod sedlem trčí jako zadeček. Cyklistu to promění v agilní hmyz, který si to odhodlaně pílí krajinou. Sáhnout do tašky vždy připraven.

↓ INZERCE
Inzerce Budvar
Inzerce Budvar

Na internetu je možné najít spousty doporučení, jak do miniaturních zavazadel nacpat stan, nafukovací člun, příruční tiskárnu a další věci, které se dobrodruhovi mohou hodit. Ať už je na treku v Jižní Americe nebo v norských fjordech. Anebo – o těchto prázdninách spíš – v Orlických horách i Kašperkách. Když večer sundá z kola dalšího lahváče a další otýpku a přihodí do táboráku, vyjde to…

Předplaťte si Respekt a nepřicházejte o cenné informace.

Online přístup ke všem článkům a archivu

Články i v audioverzi a mobilní aplikaci
Možnost odemknout články pro blízké
od 150 Kč/měsíc