Taky na bikepacking? Asi taky. Celý svět se chystá na bikepackingové prázdniny, tedy vícedenní cesty na kole do přírody. Podle médií a sociálních sítí to vypadá, že v nejbližších dnech vyrazí takto kempovat asi tři miliardy lidí na všech kontinentech. A budou k tomu potřebovat až osm miliard brašen i brašniček. Nové typy zavazadel patří k bikepackingu jako bikepacking k letošním prázdninám. Jestli je totiž někdo vítězem koronavirové epidemie, je to jízdní kolo. Ve všech podobách, do města i do terénu. A teď i jako společník na prázdniny, plně naložené tábornickým vybavením.

Slovo nosič ovšem zapomeňte. Dát si na kolo nosič a na něj tašky z minulých sezon, to je strašně zastaralé a zbytečně jednoduché. Teď je potřeba pořídit si celou soustavu zavazadel: brašnu na řídítka, tašku na rám, různé typy popruhů, jimiž lze ke kolu přivázat třeba náhradní duši, otep dříví nebo lahváč. Na místo starého dobrého nosiče pak přijde takzvaná podsedlová brašna, která pod sedlem trčí jako zadeček. Cyklistu to promění v agilní hmyz, který si to odhodlaně pílí krajinou. Sáhnout do tašky vždy připraven.

Na internetu je možné najít spousty doporučení, jak do miniaturních zavazadel nacpat stan, nafukovací člun, příruční tiskárnu a další věci, které se dobrodruhovi mohou hodit. Ať už je na treku v Jižní Americe nebo v norských fjordech. Anebo – o těchto prázdninách spíš – v Orlických horách i Kašperkách. Když večer sundá z kola dalšího lahváče a další otýpku a přihodí do táboráku, vyjde to…

I_obalka_R27_28
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R27_28
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1251

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte