Nebojte, všechno bude zase super. A mezitím tu máme supernávod, jak si zvýšit imunitu. Využijeme při tom všech asi tři sta superpotravin k jejímu posílení, které jsme pro vás vygooglovali; imunita je momentálně druhé nejvyhledávanější slovo – víte po kterém.

Ale nebudeme ho vyslovovat. A nebudeme se bát, hádat ani spěchat, protože nejdůležitější je nestresovat se. Stresové hormony jsou vrazi imunity. Dále se doporučuje hodně spát a cvičit. A pak taky jíst spoustu těch nejvíc super superpotravin. Komu by nestačily ty z Googlu, ať se zeptá na další maminky, sousedky, která dřív pracovala ve zdravotnictví, nebo dalších odborníků z vysoké školy života. Je jich u nás momentálně kolem deseti milionů a všichni poskytují v této těžké době své superrady bezplatně a nonstop.

Takže ty superpotraviny. Každopádně houby, tyto záhadné a inteligentní organismy, jak se píše v různých článcích. Mají vysoký obsah vitaminu D, a když se před konzumací dají na sluníčko, ještě se jim zvýší. A možná i IQ? Anebo brokolice. Tato superpotravina obsahuje sloučeninu sulforafan, která jde po virech jako rafan. Přesněji pomáhá aktivovat imunitní systém, aby se virům bránil. Zatím testováno na laboratorních hlodavcích, nyní nastává testování na dětech v domácích podmínkách. Jenže pozor, ochránci dětí protestují – nejíst brokolici je prý lidské právo.

Proto ji může nahradit cibule, na viry pistole. A v kombinaci s česnekem také super parfém. A dále tu máme superšpenát, superborůvky, superananas,…

I_obalka_R14_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 34 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R14_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 34 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1333

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte