Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…
Autor: Anna Vavríková / MFDNES + LN /
Autor: Anna Vavríková / MFDNES + LN /

V Lesné v Brně už stojí nový, netradičně navržený římskokatolický kostel. Podle projektu architekta Marka Jana Štěpána se stavěl dva a půl roku, má jednatřicet metrů vysokou věž se zvonkohrou a pod klenbou duhová skla. Zbývá už jen dovybavit interiér a kostel otevřít věřícím. Farnost má první bohoslužbu v plánu na 1. května, což je nyní nejisté, zatím své plány ale neodvolala.

„Je nezbytně nutné zahájit debatu o tom, kdy, za jakých okolností a podmínek se restrikce uvolní. Pokud jsme ve válce, což je jistě politicky nadnesený termín, musíme mít všichni jasno, v jakém okamžiku ji budeme považovat za vyhranou. K jakému cíli vlastně směřujeme.“

Ekonomové Zdeněk Tůma a Mojmír Hampl o budoucnosti českého hospodářství.

PRAHA

Václavské náměstí bez ramp

Na dolním konci Václavského náměstí vyrůstá projekt Savarin, kde budou kanceláře a obchody, a na Můstek měly ústit parkovací rampy, po nichž by se vjíždělo do podzemních garáží. To se nelíbilo místním, odborníkům ani památkářům, do centra Prahy by to podle nich přineslo hluk, imise a omezení chodců. Magistrát se nakonec s developerem Welwyn dohodl, že rampy nebudou, a že pasáže, vedoucí skrz rostoucí projekt, budou průchozí pro každého. Spor o rampy blokoval zahájení rozsáhlejší rekonstrukce spodní části Václavského náměstí, kam by nově měla mít vjezd umožněný jen auta s povolením.

PŘÍRODA

Kvete vzácný šafrán

Na loukách u…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].