Miro Šifra
Miro Šifra • Autor: Matěj Stránský

 

 

 

Jasně, stejně sedím doma a píšu,“ reaguje během chvilky na prosbu lehce posunout plánovanou schůzku. Později se ukáže, co to přesně znamená – scenárista Miro Šifra pracuje na několika projektech zároveň. Se Zuzanou Dzurindovou dopsal detektivku z rudolfinské Prahy Krev prvorozených podle populární knihy Juraje Červenáka, pro kterou Česká televize aktuálně hledá koproducenty. Rozepsanou má komediální kriminálku z osmdesátých let o skepticích z ČVUT zkoumajících paranormální jevy s pracovním názvem To se vysvětlí, soudruzi, minisérii o „sexuálních příhodách našich babiček“ Prasák a chystá i scénář filmu Úsvit o budování baťovského městečka na Slovensku. Z nedávného absolventa FAMU se po předloňském úspěšném seriálu Rédl stal jeden z nejzaneprázdněnějších tuzemských scenáristů. Mohl přestat psát reklamu, která ho doposud živila, a soustředit se jen na vlastní tvorbu.

57B_foto Česká televize
Drogy nejsou zločin…(Zrádci)

Že to šlo tak rychle, ho prý samotného překvapilo. Rédl ještě ani neběžel v televizi a pro kreativního producenta Jana Šterna začal s režisérem Viktorem Taušem připravovat kriminálku z prostředí česko-vietnamské pervitinové mafie Zrádci, která se na ČT aktuálně přehoupla přes polovinu. A kvůli níž si ho pozvala na „přátelskou schůzku nad scénářem“ vietnamská ambasáda, které se nelíbilo, že ukázal komunitu napojenou na zločin. Říká, že měl štěstí, a zároveň platí, že mu šel…

I_obalka_R12_oprava1
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R12_oprava1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte