Holky, pojďme. Pořád po vás někdo něco chce, pořád po všech uklízíte, a když se podíváte na ty nepřečtené e-maily, udělá se vám na obličeji krokodýlí kabelka. Perfektní! Skvělé! Jdeme na to. Pro vás jedině obličejová jóga. Samozřejmě před zrcadlem. Konečně se zasmějeme, holky.

Nejprve pozice lva. Povolte spodní čelist, co to jde. Místo pusy se vám udělá obří nula. Směšné, že? Tím to ale nekončí, musíte ještě hodně vypláznout jazyk. A teď oči obrátit nahoru. A vyfouknout vzduch, až zafuníte. To je zábava! A to je jen jedna z pozic obličejové jógy, na kterou poslední dobou přísahají ženy po celém světě.

Kůže stárne. Ztrácí schopnost zadržovat vodu, snižuje se produkce kolagenu, který ji udržuje pružnou. Ubývá také tuku, což je v tomto případě na závadu, protože právě díky němu jsou mladá líčka jak jablíčka. A stará taky jak jablíčka, ale po půl roce ve velkoskladu. K tomu se přidává gravitace, která to celé táhne nemilosrdně k zemi.

Není to prostě moc hezká představa, a každý tudíž doufá, že zrovna on se tomu nějak vyhne. Po éře plastických operací přišla doba přirozených řešení. Tedy i obličejové jógy a jejích poněkud komických pozic. Tak třeba čmeláček? Dejte rty k sobě a vyšpulte. Anebo smějící se ryba? To je legrace, holky.

A není vyloučeno, že to funguje. Na obličeji a krku je kolem padesátky různých svalů a jejich prokrvení a posílení rozhodně nemůže ničemu škodit. Existuje asi sedmdesát různých pozic a ještě víc obličejových guru, z nichž…

I_obalka_R11
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R11
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1247

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte