Mariah Carey releases new video for All I Want for Christmas Is You featuring her twin children
Mariah Carey • Autor: Vevo / BACKGRID / Backgrid UK /

VÁNOČNÍ HIT

Mariah Carey se dočkala po pětadvaceti letech. Týden před svátky obsadil první místo americké singlové hitparády Billboard její vánoční hit All I Want for Christmas Is You. Poprvé se skladba objevila v roce 1994 a od té doby se rok co rok vrací. Popularitu podpořilo zařazení do oblíbeného filmu Láska nebeská, na novém životě nabrala s příchodem YouTube. V roce 2016 to už dotáhla na třetí místo, k čemuž přispělo zařazení do vánočních playlistů na Spotify. Nyní skladba vystoupala na vrchol. Historicky se tak stala písní, kterou od vydání po první příčku dělí největší prodleva, tedy čtvrtstoletí, a také je to po šedesáti letech od vítězství The Chipmunk Song teprve podruhé, co Billboard vyhrála vánoční skladba.
TUR

https://www.youtube.com/watch?v=aAkMkVFwAoo

FESTIVAL SPISOVATELŮ

Existence Festivalu spisovatelů Praha je ohrožena. V průběhu příprav na třicátý ročník nejznámější český literární festival nezískal od Magistrátu hlavního města Prahy grant na svůj provoz. On-line deník Aktuálně.cz uvádí, že hodnotitelům v porotě, jimiž jsou Petr Bílek z Literárních novin a ředitel Moravské zemské knihovny Tomáš Kubíček, vadilo, že organizátoři mají zatím jen vágní představu, koho na podzim roku 2020 pozvou. Kritizovali také, že akce je prý úzce zaměřená a elitářsky orientovaná. Hosty festivalu bylo v minulosti mimo jiné jedenáct držitelů Nobelovy ceny za literaturu včetně Güntera Grasse, Orhana…

I_obalka_R01
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R01
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte