Třináctý nejbohatší Čech, zakladatel webu Seznam.cz a majitel stejnojmenného mediálního impéria minulý týden oznámil, že opouští vedení své společnosti. Ivo Lukačovič dál zůstane jediným majitelem Seznamu, už ale nebude předsedou představenstva. Na této pozici se odteď budou střídat tři dosavadní místopředsedové – Pavel Zima, Tomáš Kapalín a Ondřej Procházka, kteří firmu fakticky řídí už od podzimu 2017. „Změna odráží skutečnost, že Ivo se již několik let řízení Seznamu nevěnuje,“ komentoval pohyb Pavel Zima. Mnohem zajímavější než samotný Lukačovičův odchod je to, čemu dává miliardář přednost před řízením své české společnosti. „Soustřeďuje se na své globální technologické projekty, zejména Windy.com,“ uvedl Zima.

Lukačovič patří mezi boháče, kteří si bedlivě střeží soukromí, je o něm ale známé, že kromě programátorské vášně má blízký vztah k létání a všemu, co s ním souvisí. Věnuje se kitesurfingu, vlastní pilotní průkaz a před několika lety v Kanadě opravil letadlo Lockheed Electra, které dříve patřilo J. A. Baťovi, aby s ním poté přeletěl přes Atlantik do Česka. S vášní pro létání se pojí i zájem o pohyby v atmosféře: Lukačovič před pěti lety založil společnost Windyty, dnes zkráceně Windy. Cílem bylo poskytnout lidem po celém světě aktuální vizualizované informace o tom, jaké je na kterémkoli místě planety zrovna počasí – a zejména jak tam fouká.…

I_obalka_R09_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R09_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 724

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte