Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Redakce Editorial

Dva proti zlu

Vlasta Chramostová a Stanislav Milota byli pár, kde je jeden stvořen pro druhého

Jelena Mašínová, Jiří Tykal, Pavel Kohout, Stanislav Milota, Vlasta Chramostová, Václav Havel
U Pavla Kohouta na Sázavě, 1977: vlevo od Vlasty Chramostové Stanislav Milota, vpravo Václav Havel • Autor: Oldřich Škácha, Profimedia

Toto pondělí proběhne rozloučení s výjimečnou osobností české kultury a společnosti Vlastou Chramostovou. Její příběh včetně rozhovoru s paní Chramostovou jsme čtenářům na stránkách Respektu nabídli nedávno (najdete je nyní na našem webu), takže není třeba připomínat známá fakta. Vlasta Chramostová ale do českého příběhu nepromlouvala jen jako herečka či jako člověk, který jako jeden z mála dokázal sebekriticky rozebrat svou ochotu pomáhat totalitnímu režimu a následně si to v tom samém režimu občanským vzdorem tvrdě odpracovat. Výjimečný byl i její partnerský vztah se Stanislavem Milotou.

Kdo je zažil pospolu, potvrdí, že debata s nimi vypadala, jako když se dostanete do rukou Buda Spencera a Terence Hilla, nevěděli jste, odkud přijde „rána“ v podobě spršky energií nabitých slov. Neustále si skákali do řeči, doplňovali se, škádlili, hádali, smáli se a to vše v neskutečném tempu. Oči vám tak skákaly z jednoho na druhého a uši se motaly dohromady.

Reklama
Reklama

Vlasta Chramostová: Nic ze svého života nemůžete vygumovat

Byl to pár, kde je jeden stvořen pro druhého. Takový ten druh vztahu, který vás uklidňuje, že celoživotní partnerství může existovat. Ostatně Stanislav Milota s Vlastou Chramostovou navázal vztah bezprostředně po tragické nehodě, kdy jí zahynulo dítě a hrozilo, že ona sama přijde o nohu. Situace se vyměnila, když Stanislav Milota kvůli nemoci ztratil zrak ve svém kameramanském oku a neměl naději, že se ještě někdy vrátí ke své milované profesi. Nicméně i tak, když jsme za nimi byli před rokem, hlídal fotografa, aby fotil z úhlu, kde bude jeho žena vypadat nejlépe.

Není tedy ani moc divu, že oba z tohoto světa odešli nedlouho po sobě. Oni prostě nemohli žít jeden bez druhého. A kromě všeho jiného jim i za tohle patří dík.

Vážené čtenářky, vážení čtenáři,

inspirativní čtení vám přeje

Erik Tabery

šéfredaktor

Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Erik Tabery

šéfredaktor

erik_novy
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 2023
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte