Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura

Dycky ty šaty

Už vám někdo vyprávěl instagramový účet? Ne? Výborně, budeme první. Jmenuje se @hot4thespot a na fotkách jsou převážně ženy. Mladé, staré, holčičky. V metru, na ulici, na oslavě narozenin. Spojuje je jedno. #TheDress neboli #Tyšaty – tedy šaty, které si oblíbila celá Anglie a nejspíš i zbytek planety.

Povšimla si toho nejdřív Faye Oakenfull, stylistka z Londýna, jejíž kolegyně přišly do práce a zaskočilo je, že mají na sobě to samé. Vyfotila je jako dvojčata, připsala „nepříjemný módní moment“ a pověsila na Instagram. Ta spousta reakcí ji překvapila. Podobně nepříjemný či příjemný nebo legrační či trapný moment zažilo v těchto šatech dost žen – a na Instagram začaly chodit další fotky. Oakenfull založila šatům vlastní účet a v době uzávěrky Respektu měl 14 tisíc sledujících. Jistě zas přibyli další.

A jak vypadá #TheDress? Šaty, které se líbí všem? Ano, tak nějak. Jsou bílé s malými nepravidelnými černými puntíky. Mile neprovokativně pěkné. Volné a dlouhé, takže na postavě nezáleží. Hodí se, když jdou holky na aperol i na dětskou party – a kdo si je vezme na eurovíkend do Londýna, může potkat dvojnici. Jsou vzdušné a příjemné a taková je i jejich cena: v britských obchodech 39,9 libry, v Česku 1299 korun. Také u nás jsou #těchšatů na prodejnách poslední kusy. Takže rychle. Vždycky všichni, zní jeden ze sloganů na účtu @hot4thespot.

A tohle právě na #TheDress fascinuje nejvíc. Jak se v době sociálních bublin, hypertrofované potřeby být originální, v době…

I_obalka_R31_oprava
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R31_oprava
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1216
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte