_DSF3599
Údolí smrti na Dukle • Autor: Milan Jaroš

BYLO TO TAKHLE – Kuluš vešel do Účka, zvedl ruku a začal zpívat Alpha Blondyho přesně v tu chvíli, kdy ho DJ odmixoval tančícím do povědomí, kde jim zůstane jako první spálenina z Chorvatska. Koko, kokó, iskokody rasta, řval Kuluš a razil si cestu mezi lidmi u baru. Chvíli to vypadalo, že bude tančit pod mixpultem, udělal dva šouravé lyžařské kroky, jaké se používaly při tanci na bratislavské ska Ventilu a Midi, rukama naznačil pohyb rozbíhajícího se vozíčkáře, pak ale usoudil, že dráha je obsazena, a dlouhým obloukem se vrátil dozadu, kde nebyly stoly, ale zelené přepravky s odřeným nápisem Šariš.

No co, kokoti, říkal jsem, že přijdu. Zvu vás! Kokoti měli skelné oči a bylo jasné, že vězí ještě v I shot the Sheriff, čímž chtěl DJ ještě před Alpha Blondym připravit fanoušky roots a dancehallu na Afriku. Kuluš měl kárované tričko po otci, seprané do oranžova, s červenými pruhy imaginárního skotského tartanu, rukávy vysoukané pod lokty jako rozhodný muž, který přesně ví, jak na věc. Jednu ruku měl stále ve vzduchu, druhou položil jednomu z kokotů na rameno. Tak co, Feri, smotneme brčko? Dříve než Ferči zareagoval, než si uvědomil, že už nehraje Marley ani Blondy, ani Ejdž Ár, vytáhl Kuluš z přední kapsy ubaleného jointa, zapálil, potáhl si, jak se to naučil na škole v přírodě, kde měli „pořádně dýchat, aby se jim pročistily plíce“, ale místo toho, aby podal špeka dál, postavil se a zakřičel: Kde je ten zmrd?

Zmrd to zaslechl, přesně věděl, že dnes večer je zmrdem…

obal26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 49 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

obal26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 49 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte