Za našich mladých let. Lidé se k sobě chovali hezky, po večerech se společně koukali na Českou televizi a i ta tráva byla zelenější. Na ní se konala počestná dostaveníčka se slušnými muži s pleškou a bříškem, sjednaná na seznamce Štěstíčko.cz. A pak přišly ty krásné dlouhé večery u televize.

Jenže dnešní mladí? Jsou na sebe oškliví a jejich seznamování je zlé a toxické, že to ani nejde říct česky.

Kupříkladu throning. Co to je za slovo? Znamená šplhání na trůn nebo též po společenském žebříčku. Seznamování za účelem zvýšení prestiže. Hledání protějšku bohatšího, úspěšnějšího a s více followery na Instagramu. Svalovec, boháč, rapper, king. Už žádný pán ve flanelce, co bydlí s mamkou.

Dále tu máme cohabit dating, což je snaha rychle se k někomu nastěhovat. Ti dnešní mladí. Nedodržují osvědčené pořadí: vztah – kocour – hypotéka. Místo toho se snaží rychle ulovit někoho, kdo vlastní byt v novostavbě v širším centru.

Dále tu je cookie jarring, což můžeme volně přeložit jako vyjídání bonboniéry. Zkoušíte tuhle čokoládku ve staniolu, pak tu s višní, a nevíte, která je lepší. A tak radši všechny a středy trávíte v jedné posteli a čtvrtky v druhé nebo třetí a vždycky máte v záloze plán B. Kde je věrné naše milování? Dokud nás smrt nerozdělí, samozřejmě.

Naštěstí přišla Ariana, milá a rozumná dívka, kterou by každý chtěl. Za vnučku pochopitelně, je jí teprve dvacet pět. Zpěvačka Ariana Grande dala světu grandeing. Začátkem roku natočila píseň Thank U, Next, kde děkuje…

I_obalka_R22
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R22
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1317

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte