V Alžírsku byla po sedmi letech stavby dokončena největší mešita Afriky (a po Mekce a Medině třetí největší mešita planety). Má 265 metrů vysoký minaret, dovnitř se vejde 120 000 věřících a na parkovišti je místo pro sedm tisíc aut. V prostorách mešity se nachází i náboženská škola, knihovna, amfiteátr a výzkumné centrum věnované alžírským dějinám. Postavila ji čínská státní stavební firma CSCEC, největší stavební firma světa.

ROZHLED VELKÁ BRITÁNIE

Pan ministr vynáší

Britská premiérka Theresa May s okamžitou platností odvolala ministra zahraničí Gavina Williamsona kvůli tomu, že údajně prozradil médiím obsah utajovaného jednání Bezpečnostní rady státu. Jednání se týkalo firmy Huawei a z úniků vyšlo najevo, že premiérka se vlastním hlasem zasadila o částečné vpuštění sporné čínské firmy do rozvoje sítě 5G v Británii. Ministr obvinění popřel „na život vlastních dětí“ a prohlásil, že se stal obětí politického lynče. Americká vláda Británii pohrozila, že pokud Huawei vpustí do připravovaných sítí, přestane s ní sdílet utajované informace.

Emise mohou být na nule

Britská nezávislá Komise pro změnu klimatu, ustavená parlamentem, vydala zprávu, podle níž je možné a dosažitelné stanovit jako oficiální cíl snížení emisí skleníkových plynů na nulu do roku 2050. K dosažení cíle jsou podle zprávy dostupné téměř všechny potřebné technologie a náklady na přestavbu ekonomiky by dosáhly realistických 1–2 procent HDP…

I_obalka_R19
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R19
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte