Zkáza Dejvického divadla Shakespeare v oraništi a programové bourání hranic. (Zhypnotizovaný Jaroslav Plesl jako Richard III. v prvním díle nazvaném Režisér) • Autor: 418233100041001

Mezi zánikem a existencí stojí v případě Dejvického divadla v jednu chvíli jediná věc – Divotvorné hrnce. Alespoň v šestidílné sérii Zkáza Dejvického divadla, jejíž poslední díl dnes odvysílá Česká televize. K napsání fiktivní divadelní hry Divotvorné hrnce přesvědčí známé tváře této scény Ivan Trojan a Martin Myšička ve třetí epizodě Šmejdi bývalého uměleckého ředitele Miroslava Krobota. Stane se to po zamítnuté žádosti o grant a argument je jasný: Krobot je v uměleckém důchodu, a může mu tedy být jedno, že zinscenuje „sračku“, když tím přispěje k záchraně scény. Jediným účelem Divotvorných hrnců kanibalizujících muzikál Voskovce a Wericha do podoby bezduchého kýče s populárními songy Evy a Vaška je prodat českým důchodcům předražené japonské nádobí. Krobot na nabídku kývne a Dejvice vyjedou do regionů vydělat si na díru v rozpočtu.

Zkáza Dejvického divadla
Co by na to řekl Jan Werich? (Divotvorné hrnce v Hodoníně) • Autor: 418233100041004

Mezi Divotvornými hrnci a Zkázou Dejvického divadla jde najít určitou paralelu. Oba vymyslel a režíroval Miroslav Krobot a cílem obou je pomoci Dejvickému divadlu – i když se to na první pohled vzhledem k vyprodaným představením divadla reálného může jevit jako paradox.

Zkáza Dejvického divadla – už třetí seriál, v němž soubor jako celek hraje – zároveň připomíná, jak unikátně divadlo zapracovalo do své propagace a identity film a televizi.

Nejistá sezona

Není běžné, aby si regionální divadlo o sobě natočilo…

I_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte