67A_jaros
Lepší než doma. (Hala ve WorkLounge)

Tento článek vzniká trochu jinak, ve sdílené kanceláři zvané coworking. Začínáme na pohodlné pohovce ve velké hale zvané lounge. Pohovka je ze sametu, hraje tichá hudba, z oken je výhled na Václavské náměstí. Připomíná to trochu kavárnu a trochu obývák. Ale pracuje se tu. U stolků a na pohovkách posedávají další lidé s počítači sami nebo ve skupinkách a tváří se zaměstnaně. Je slyšet úryvky z hovorů a slova pojištění, pozice, makléř, smlouva, program. Mluví se tu anglicky, německy i rusky.

V průběhu dopoledne lidí přibývá, cizí rozhovory nabírají decibely a začínají rušit. Je čas přesunout se ze společné haly do klidu vlastní kanceláře. Jsou to kóje se stěnami z matného skla, kam se vejde jen pracovní stůl a židle. Někde jsou stoly dva, někde čtyři, spíš než vyslovení solitéři tu pracují malé firmy. Někde je mezi stoly natažena spousta drátů – tak se pozná IT podnik, programátorů a IT expertů je tady hodně. Dále tu najdeme personální agenturu, realitní kancelář, překladatelku, lidi z marketingu. Nepracují spolu, ale vedle sebe. Ve sdílené kanceláři, coworkingovém prostoru WorkLounge v Praze.

Podle společnosti Cushman & Wakefield je v České republice momentálně přes sto takových sdílených kancelářských prostorů – nejvíc v Praze, ovšem také v Brně, Olomouci či Ostravě. Většina z nich vznikla v posledních třech letech. Na čtvereční metry to není nijak velký…

I_obalka_R10
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R10
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1311

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte