Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Od věci

I manžel musí vědět, že cinnamon je skořice

64A_foto Stevens Point
Když své příjmení přechyluji, hlásím se tím ke svým kořenům. A navíc je to dobré konverzační téma. (Anna Cooková s dcerou)

Třicátnice Anna Cooková je Američanka českého původu, dětství prožila v Opavě jako dcera křesťanského misionáře a nyní si v USA vydělává na živobytí díky znalostem naší mateřštiny.

Proč na své internetové stránce i ve svém e-mailu uvádíte své příjmení v americky netradiční přechýlené podobě?

V dokumentech jsem sice zapsána jako Cook, ale představuji se vždy jako Cooková. Přijde mi to jako hezký způsob, jak ukázat své kořeny. Také je to dobré konverzační téma při seznámení. Nikdy mě neotravuje znovu to vysvětlovat.

Jak jste se naučila česky?

Jsem českého původu, ale až čtvrté generace, takže se u nás doma mluvilo jen anglicky. Ale když u vás padl komunismus, táta se rozhodl vzít celou rodinu k příbuzným do Opavy, aby tam jako zástupce Československé biblické společnosti v USA a Kanadě distribuoval Bible. Pamatuji si, že Češi měli o náboženskou literaturu zájem, ale styděli se to ukázat před sousedy, tak jim otec publikace posílal na chatu.

Jak dlouho jste v Opavě zůstala?

Osm let. První tři roky jsme tam byli jako turisté. Jen jsme museli pravidelně navštěvovat Polsko, abychom dostali nové razítko o překročení hranice a zase si tak prodloužili pobyt. Odjela jsem do Spojených států až v osmnácti kvůli univerzitním…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
obalka-1
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte