Jim Carrey
Vyvrcholení všeho, co kdy hrál. (K smíchu) • Autor: Landmark, Profimedia

„Chci udělat pořad o smrti,“ oznámí producentovi Jeff Pickles, asexuálně působící muž ve středních letech s úsměvem, který může být normální jen na dvou místech, v blázinci nebo v dětském pořadu. Pro televizní hvězdu, kterou hraje Jim Carrey, platí tak trochu obě možnosti. Jeho pořad vznikl pro nový seriál K smíchu (Kidding) – ale je tak dobrý, že si člověk přeje, aby existoval i mimo něj. Jak se vlastně dnes s dětmi mluví v médiích? Proč ne častěji právě takhle? Vyvstávají otázky, když Carrey popisuje malým divákům svět a stojí mezi loutkou smutné francouzské bagety a kolegyní v kostýmu vydřice, která se snaží v podomácku vyrobené raketě odletět do vesmíru.

V zákulisí pak pan Pickles zpochybňuje pokyn věnovat se příště barevné paletě. „Děti vědí, že obloha je modrá. Potřebují ale vědět, co mají dělat, když se zhroutí.“ Rozhodne se zákazu nedbat a na závěr povídání o kamarádech, které můžeme poztrácet v krabicích při stěhování, se dětem svěří s tím, že mu před časem umřel syn. „Dali jsme ho do krabice a pohřbili ho,“ dodává a naváže písničkou o tom, co to znamená něco ztratit. Tahle část se v show nazvané Mr Pickles’ Puppet Time pochopitelně neodvysílá – pan Pickles je sice superhvězda, ale pořad kontroluje producent, který je zároveň jeho otcem.

Víc než lepenka

Nápad udělat seriálovým hrdinou hvězdu dětského pořadu dostal scenárista Dave Holstein při sledování videí s panem Rogersem, legendárním americkým loutkářem a moderátorem dětského pořadu

I_obalka_R49
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R49
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte