Penis a koule. Dvě slova, která v uplynulém měsíci otřásla Českým rozhlasem. Dvě slova z úryvku románu Alana Hollinghursta, která padla v pořadu Ahoj! aneb Na počátku byla voda! o kulturních dějinách plavání, uvedeném na stanici Vltava v dopoledním vysílacím čase, kdy podle člena Rady ČRo Tomáše Kňourka ohrožovala svým pornografickým obsahem mravní vývoj dětí.

Začalo září, teploty konečně sklouzly pod třicítku a na řadu věcí se tak lze podívat s chladnější hlavou. Děti usedly do školních lavic se zážitky z letních táborů, z pobytů u venkovského příbuzenstva, plné dobrodružství s novými přáteli, s řadou sdílených tajemství.

Možná se občas někde zapomněly – třeba za babiččinou stodolou kuly pikle se sousedovic nevychovaným spratkem, anebo po nich nebylo dlouhé hodiny ani vidu ani slechu, když jak pěničky zíraly do obrazovky tabletu, kterým rodiče na prázdniny vybavili staršího bratrance. Lze doufat, že je seznamoval s mykologickým bohatstvím tuzemských lesů, což se pro nadcházející sezonu rozhodně hodí, stejně tak je ale mohl uchvátit lehce dostupnými fotografiemi z podstatně jiné kategorie.

Každý z nás svou iniciaci do tajů rozdílného vybavení mužů a žen prožíval jinak. Já sama si vzpomínám, že když mně kdysi rdící se rodiče dávali k desátým narozeninám legendární knihu pro dospívající dívky Děvčátka, na slovíčko, měla jsem dojem, že utrpěli ztrátu soudnosti. Neboť slovy klasika – všechno, co jsem v té době potřebovala znát ke společensky úspěšnému…

I_obalka_R36
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R36
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte