Jak startuje startup – proč jsme dnes bohatí, úspěšní a šťastní, i když by to do nás nikdo býval neřekl? Základ všeho je příběh. Náš začíná červencového odpoledne, když jsem se já, Zmrz, potkal s Linou, fitness trenérkou, programátorkou a modelkou, která ekologicky operuje děti v rovníkové Africe a dělá další věci, kvůli nimž byste chtěli být jako ona.

Dohodli jsme se mezi řečí ve frontě na zmrzlinu, že založíme startup. Jmenovat se bude Linazmrz? Ne ne, cool hmota v žaludku nám napověděla pravý byznysplán. A vznikla značka Zmrz-Lina. Nejdřív jsme pochopitelně jeli navštívit nejlepší zmrzlináře světa a dalajlamu a studovali staroegyptské receptury. Až stařičká babička Liny, která pamatuje ještě propagační oddělení v národním podniku Pragolaktos, nám poradila to nejdůležitější. Slibte každému všechno, co chce. Že to nemůžete splnit, nevadí.

Takže zmrzlina, po které budete štíhlí, mladí a zdraví? I když jí sníte na posezení rodinné balení? A ne, nebudete si pak připadat špatní a přejedení jako jateční prase. Guilt free zmrzlina, hřích bez hříchu. Dali jsme to na Instagram a prodávali. Vydělané miliony dáme dětem v rovníkové Africe, zatím jsme tam na průzkumu v luxusním rezortu.

Tento příběh se skutečně stal. A ne jednou. V poslední době se objevují malé značky nabízející zdravou zmrzlinu s více proteiny a nižším podílem tuků a cukrů. Ačkoli právě cukry a tuky dělají ze zmrzliny tu sladce hříšnou pochoutku, tyhle nehříšné varianty slaví úspěchy. Nejvíc americká firma…

I_obalka_R29
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1294

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte