Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Hubatý meteor na rozcestí

Amy Schumer mluví už jen o sobě. Nejvtipnější komičce galaxie dochází humor.

54A_foto STX Entertainment
Úřední chyba. (Amy Schumer)

Když dal v roce 2015 časopis GQ na obálku komičku Amy Schumer, stylizoval ji do princezny Lei z Hvězdných válek a lákal na „nejvtipnější ženu v galaxii“. Schumer byla senzací. Její pořad Amyino plodné lůno na Comedy Central sbíral ceny i diváky, romantická komedie Vykolejená se stala hitem. Rodačku z Manhattanu, která humor založila na otevřeném mluvení o sexu a pranýřování očekávání spojených s rolí ženy ve společnosti, kritici vynášeli do nebe. „Chytrá a ostrá. Shrnuje a satirizuje aktuální feministické debaty od rovných platů po kulturu znásilnění,“ psala televizní kritička New Yorkeru Emily Nussbaum v roce 2016 o čtyřiatřicetileté komičce, která popřela, že „feministky nemají smysl pro humor“.

Kolem obrazu ženského těla se točí i její nejnovější film Jsem božská, který ve čtvrtek vstoupí do českých kin. Vypráví o milé, ale neprůbojné plnoštíhlé ženě, která je po úrazu hlavy přesvědčená, že je modelka. Sebevědomí jí vynese práci v kosmetické firmě i přítele. Film však propadl u diváků i kritiky: kdysi nejvtipnější žena v galaxii jím podle amerických recenzentů ženy uráží. Nejdřív si prý lacině utahuje z nadměrných velikostí a poté ve stylu reklam stejně lacině moralizuje, že krása ducha předchází krásu těla. A zároveň vnucuje ženám představu, že stačí pozitivně myslet a zvolit správnou rtěnku, aby ženy bojovaly se společenskými tlaky a předsudky. Změnila se tedy společnost, nebo Amy Schumer?

Nebýt potichu

Nejlepší vtipy…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 38 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R25
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 38 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jindřiška Bláhová

redaktorka, kultura

blahova
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte