Jsem hodný člověk. Rád pomohu mamince s kočárkem do tramvaje, uvolním v autobusu místo staré paní, kupuji pravidelně Nový prostor, ba i pouličnímu hudebníkovi vložím do klobouku dvacetikorunu. Také čtu ráno denní tisk, zejména ty články o krizi mužství. Muži dneška jsou bábovky, pribináčci, neschopní slaboši bez názoru, píše autorka, co nevyjdou ven bez kloktadla, záložního padáku a deštníku a nikdy nechodí bosi.

Ve škole první dopolední přednáška a za léta naučený reflex – vypnout okolí, vypnout svět, položit se do řeči zcela, mluvit, jako by to bylo poslední, co mohu studentům v životě říct, dirigent prý po koncertě ztratí tři kila, nevážím se, ale je mi taky tak, čísla a údaje mám naučené jak metalové rify a říkám je rychle a vztekle.

Pracovní povinnosti a pak úprk do gymu na krav magu… Jaká radost, vybít se z napětí dne, vykopat se a do boxovacího pytle vložit údery s myšlenkou na celý den, hák hák, zvedák hák. Tys musel snídat testosteron, směje se mi pak trenér a bum, poslední rána a sprcha.

Na podvečerní přednášce mluví slavná psycholožka. Ženy dokázaly dobře zpracovat svého anima, uvádí, takže jsou na výši věcí, zatímco muži nezvládli zpracovat svou animu, a tak jsou o úroveň níže a nedosahují na úroveň žen. Proto to napětí, ženy jsou výše a muži níže.

Úplně večer dohodnutý panák. Se slečnou, co je svobodná, a řečeno jazykem současného světa, atraktivní. Jakousi drobnost jsem pro ni udělal. „Jsi hodný,“ děkuje mi. „To je to nejhorší, co můžeš chlapovi…

I_obalka_R24
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R24
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte