Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Agenda

Náhody a sofistikovanost

Slunce svítí, začíná jaro, probouzející se příroda láká k výletu z města. Vzduch už je docela teplý a prosycený vůněmi, jen v kopcích se ještě drží zbytky zimy. Cesta mezi skalami je pokrytá ledem a autor tohoto sloupku, který se ještě před chvílí kochal okolní krajinou, se během zlomku vteřiny ocitá na zemi. Levá ruka bolí, asi se něco zlomilo mezi prsty a zápěstím, pod kůží se v těch místech jasně rýsuje vystouplá kost. Do města je to přes hodinu pěšky, naštěstí je ale blízko výletní hospoda a její provozní je na podobné situace připravený: místo namaže gelem, ruku ováže gázou a řekne synovi, aby zraněného hosta odvezl do města do nemocnice.

Město se jmenuje Broumov a o víkendu vládne v místní nemocnici úplné ticho. Lékař provede rentgen a konstatuje zlomeninu záprstní kosti. Kost je však prý zlomená čistě a srůstat bude dobře. Ruku proto zasádrují, pacientovi předají fólii s rentgenovým snímkem a doporučením, ať si ji nechá v Praze brzy dosádrovat.

V pražské nemocnici pod Petřínem se lékař při pohledu na plastovou fólii usmívá. Fyzické fotografie už tady nepoužívají, snímky se posílají přes internet. V rohu ordinace ale se sestřičkou objeví přístroj na prosvětlování snímků z dob dávno minulých, což v ordinaci vyvolá radostnou nostalgii. Když přijde řeč na dosádrování doporučené v Broumově, pražští lékaři kroutí hlavou. Je nutné operovat a vyztužit zlomeninu kusem kovu, jinak by mohla špatně srůst a ruce by se pak už nikdy nevrátila její původní pohyblivost.

[pull…

I_obalka_R15
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R15
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 535
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte