Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Komentáře

Nejhorší zákon této generace

Republikánský návrh zákona o daních z příjmů by vedl k bezútěšné budoucnosti

Pokud daňové plány republikánů projdou Kongresem, bude to pro Spojené státy znamenat předěl. Střednědobým a dlouhodobým důsledkem reformy bude masivní pokles veřejných investic, a ten přijde po desetiletích snižujících se výdajů (v poměru k HDP) na infrastrukturu, vědecký výzkum, odborný výcvik a klíčové vládní agentury. Spojené státy se nemohou věčně vézt na investicích z minulosti a s tímto zákonem vstupujeme do temné budoucnosti.

Daňová reforma podle odhadů zvýší státní dluh v příštích deseti letech o jeden bilion dolarů a někteří experti se domnívají, že skutečný pokles federálních příjmů bude o mnoho vyšší. Jestliže Kongres sám nesníží výdaje, přijdou na řadu automatické škrty, pokud se tedy demokraté s republikány nedohodnou na jejich pozastavení. S nemandatorními vládními výdaji to v každém případě vypadá bledě a potenciální úspory se týkají výdajů na pozemní komunikace a letiště, učňovské a přeškolovací programy, zdravotnický výzkum a další stovky programů. Škrty přijdou v situaci, která je již tak dost obtížná. Jak zdůrazňuje Gary Burtless z think tanku Brookings Institution, společné veřejné investice federální a státních vlád spolu s investicemi samospráv jsou ve vztahu k HDP na nejnižší úrovni za posledních šedesát let.

Spojené státy se tak nacházejí v krizovém okamžiku. Světová banka v srpnu zkoumala 50 zemí a došla k názoru, že Amerika bude mít v nadcházejících dvou desetiletích nejvyšší nepokryté infrastrukturní požadavky. Podívejte se kamkoli. Podle…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 46 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R51
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 46 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte