Pozadí astronaut Brázda
Pozadí astronaut Brázda
Často hledáte, jak…

Dopis z…, Společnost

Dopis z Brazílie

Netflix vítězí

Autor: Profimedia, Alamy
Autor: Profimedia, Alamy

Bydlím v domě, v němž je také malá kancelář. Každé ráno přichází sekretářka Camila přesně v osm hodin. Zdravily jsme se pokaždé na dvoře, vyměnily jsme si pár zdvořilostních frází a každá jsme se pak vydaly po své práci. Jenže v posledních dnech jsem Camilu přestala vídat. Začala totiž mívat zpoždění. Nejdřív to byla půl hodina, pak hodina, pak jednou přišla až těsně před obědem. Když jsem se jí ptala, co se děje, jen si nešťastně povzdychla: „Ále, to víš, Netflix.“

Camila se totiž musela v noci dozvědět, jak dopadla čtvrtá řada seriálu Černá listina, a když ji dokoukala, hned začala (o půl třetí ráno) sjíždět něco dalšího, podobně napínavého. Se svým přítelem tráví u Netflixu každou volnou chvilku, prostě proto, že je to super a taky super návykové. Streamovací služba plná seriálů a filmů je totiž v Brazílii nesmírně úspěšná a podařilo se jí vytlačit i tradiční brazilské telenovely, považované za jedny z nejlepších v latinskoamerickém světě. A ten si bez nekonečných pohádek pro dospělé nelze představit. A možná i proto Netflix v Brazílii tak boduje.

V této zemi, kde měl každý tu „svou“ oblíbenou telenovelu, na niž se každý den těšil, se fakt, že na Netflixu nemusí čekat na rozuzlení nekonečně natahovaných zápletek do druhého dne, stal doslova smrtelným. Camila to například s Netflixem a pozdními příchody přeháněla tak dlouho, až ji její zaměstnavatelky vyhodily z práce. Nejen že chodila stále později, ale když už se v práci ukázala, připomínala unavenou pandu…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům.

Odemkněte si všech 37 článků vydání zakoupením předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Vyberte si délku předplatného


II. Vyberte si něco navícZadejte své údaje a zvolte způsob platby

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. >>

Předplatné se uzavírá na dobu neurčitou.

V případě, že potřebujete daňový doklad, chcete objednat předplatné do zahraničí nebo byste například chtěli předplatné posílat na jinou adresu jako dárek, přejděte na e-shop Economie.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den od 7.30 do 17.00).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].

Předplaťte si Respekt

Získáte přístup ke všem 37 článkům z tohoto vydání a také do všech vydání od r. 1990.