25A_jaros
Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek • Autor: Milan Jaroš

Ministr Andrej Babiš sdělil Respektu, že sice už zná jména ministrů své možné budoucí vlády, ale zatím je prý podrží v tajnosti. „Až podá současná vláda demisi, tak bych chtěl o podobě budoucí vlády informovat nejdřív pana prezidenta,“ píše v SMS Andrej Babiš. To by se mělo stát na neoficiální schůzce obou mužů 28. listopadu. Média, veřejnost, ale třeba i poslanci zatím odhadují, kdo by mohl obsadit jaký ministerský post v budoucí menšinové, stranicky jednobarevné vládě hnutí ANO. Padají různá jména, ovšem jejich nositelé na dotazy, zda jim byla ministerská funkce nabídnuta, neodpovídají buď vůbec, nebo jen „bez komentáře“. Někteří promluvili mimo mikrofon, prý se s nimi Andrej Babiš o nominaci bavil, ale konečný verdikt jim neřekl, tak nevědí, zda se ministry či ministryněmi opravdu stanou. „Nevím, jak bude vypadat vláda, to ví jen jeden člověk, Andrej Babiš,“ odpověděl minulou středu, čtyři hodiny po svém zvolení předsedou Poslanecké sněmovny jeden z vůdčích představitelů ANO Radek Vondráček na otázku, jestli zná jména budoucích ministrů.

Od nedůvěry k podpoře

Jistá je zatím jen jedna věc. Prezident Miloš Zeman minulý čtvrtek oznámil, že na Mikuláše bude Andrej Babiš jmenován premiérem a vláda, kterou sestaví, by měla podle prezidenta dostat oficiální posvěcení v půli prosince. Na přesvědčování poslanců, aby jí dali důvěru, má kabinet dalších třicet dnů. Bude tedy vládnout jistě až od prvního kola prezidentských voleb v lednu příštího roku.

Andrej Babiš zatím…

I_obalka_R48
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R48
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 3018

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte