Syrians in Nizip 2 - Refugee Camp in Turkey
Autor: Profimedia, Zuma Press - News

Dnešní den začíná trochu jinak než mé tradiční soboty v tureckém Gaziantepu, kde pracuji jako humanitární pracovnice pro mezinárodní neziskovou organizaci. Většinou se vzpamatovávám z náročného pracovního týdne a v klidu si vychutnávám výbornou arabskou kávu s kardamomem u sledování zpráv. Dnes jsem trochu nervózní, abych byla připravená včas vyrazit, až mi zavolá Ammar – hudebník a režisér ze syrského Damašku a manžel mé kamarádky a kolegyně Asseel. S rodinou se přestěhoval do Gaziantepu před pár lety, když se situace v Sýrii pro ně stala neúnosnou.

Zvoní telefon – „so Lenka, yallah!“ ozývá se na druhém konci. Do batohu házím oblečení, které se nejspíš bude pro dnešní natáčení hodit, a vyrážím. Snažím se vybavit si, jak to celé vlastně vzniklo a já se do toho nechala uvrtat. O jednom z víkendů před více než půlrokem jsme s kamarády vyrazili na víkend mimo Gaziantep, povídali si dlouho do noci. Po jedné historce, kdy jsem se snažila někoho napodobit, Ammar povídá: „Lenka, you have a talent!“ Já jsem sice vzdorovala, že je to nesmysl, že jsem většinou nervózní před více než pětičlenným publikem a rozhodně se před kamerou necítím uvolněně, ale Ammar se nenechal přesvědčit a vymyslel pro mě roli v několika krátkých epizodách seriálu, který se známými filmaři natáčí.

Přijíždím na místo natáčení první scény, kterým je byt Ammara a Asseel. Takhle jsem ho ještě nikdy neviděla – na zemi se válí krabice, kabely a rozličné náčiní. Celý týden po práci jsme tu zkoušeli, ale bez…

I_obalka_R42
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R42
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte