reditel CT Petr Dvorak, seminar Posouzeni verejne sluzby Ceske televize v evropskem kontextu,…
Ředitel ČT Petr Dvořák • Autor: Matěj Stránský

Čeká nás supervolební rok. Ještě před podzimními volbami do sněmovny a volbou prezidenta v příštím lednu bude na pořadu jiný ostře sledovaný výběr. Řediteli České televize Petru Dvořákovi končí po šesti letech mandát. Do nejdůležitějšího veřejnoprávního média se zároveň obouvají silní hráči. Šéf ANO a vicepremiér Andrej Babiš si notuje s prezidentem Milošem Zemanem, že je televize neobjektivní a nejlepší by bylo ji zestátnit.

Konkurz proběhne na jaře. Očekává se, že Petr Dvořák, který předtím sedm let vedl Novu, bude chtít v čele televize stanout znovu. Rýsuje se mu konkurence rovněž ze soukromé sféry, kandidaturu zvažuje bývalý ředitel televize Prima Martin Konrád.

Aby moc nevolali

Nebýt supervolebního roku, výběr šéfa ČT by nebudil takovou pozornost a zároveň by proběhl později – Dvořákovi totiž končí mandát až posledního září. Předseda Rady ČT Jan Bednář se ale chce vyhnout „nervózní atmosféře“ před sněmovními volbami. „Politici si myslí, že ředitel může ovlivnit zpravodajství, poškodit je nebo zvýhodnit,“ říká bývalý chartista Bednář, který je přesvědčen, že tyto obavy s blížícím se termínem voleb porostou. Konkurz na ředitele chce proto rada vyhlásit už v polovině února a v květnu by měl být znám nový ředitel.

O zájemce bezpochyby nebude nouze (při minulé volbě v roce 2011 se jich přihlásilo 32 a teď se čeká podobný počet), přestože vítěz usedne do velmi žhavého křesla. Víc než kdy jindy se teď totiž řeší, jak má vypadat veřejnoprávní zpravodajství, a…

I_obalka_R04
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R04
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte