Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Čapí hnízdo na Hradě

Prezident zkouší pomoci šéfovi ANO z maléru

Prezident Miloš Zeman se tento týden ve středu vrací z Valného shromáždění OSN v New Yorku a hned po návratu se chystá ponořit do trestní kauzy Andreje Babiše. V televizi Barrandov, kam si prezident chodí do pořadu Týden přátelsky popovídat s jejím majitelem Jaromírem Soukupem, Zeman sdělil, že se chce setkat s ministrem vnitra Milanem Chovancem (ČSSD) a „poslechnout si jeho stanovisko“ k trestnímu stíhání Babiše kvůli podezření z dotačního podvodu při stavbě farmy Čapí hnízdo.

Chovanec už pozvání na Hrad potvrdil na svém twitterovém účtu. Ohradil se však proti tomu, že by si měl s prezidentem vyprávět o Babišově trestním stíhání. „Předpokládám, že pan prezident ví o tom, že ministr vnitra nemá ze zákona přístup do živých kauz,“ napsal ministr a vyjádřil ochotu bavit se pouze obecně o fungování policie.

Na Hrad už minulý týden se svým stanoviskem ke svému stíhání zavítal na vlastní žádost předseda hnutí ANO Andrej Babiš a – rovněž na vlastní žádost – ministr spravedlnosti Robert Pelikán (ANO), který stojí pevně za svým předsedou. „Je to účelová kauza, která má ovlivnit sněmovní volby,“ zopakoval Babiš po hradní schůzce své vnímání celého problému.

Babiš a šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek jsou trestně stíháni pro podezření z dotačního podvodu – policie má za to, že společnými silami skryli za anonymními akciemi fakt, že farma Čapí hnízdo je v držení Babišovy rodiny, aby farma mohla získat dotaci 50 milionů korun. A když bylo hotovo, převedl si…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Ivana Svobodová

redaktorka

Ivana Svobodová
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 464
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte