34-profil-sinead
Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Většina lidí si ji pamatuje jako křehkou dívku s oholenou hlavou, která na startu devadesátých let zpívala píseň Nothing Compares 2 U. Sinead O’Connor s dívčí tváří a velkýma očima tenkrát působila křehce, zároveň ale provokovala nekompromisními politickými názory.

Následovala svého druhu klasika: méně hvězdná, ale solidní hudební cesta a postupný pád do bezvýznamnosti, přerušovaný občasnými excesy nejrůznějšího druhu. Uprostřed letošního léta o sobě irská zpěvačka dala celému světu znovu vědět – na Facebooku zveřejnila video, ve kterém mluví o svých psychických problémech. „Žiju v hotelu Travelodge v úplné pr…li světa v New Jersey. Mám ledvinové kameny a jsem tu úplně sama. Jediným člověkem v mém životě je můj psychiatr, pro kterého jsem hrdinkou, což je asi jediná věc, která mě teď drží při životě,“ říká do kamery padesátiletá holohlavá žena s oteklým obličejem a mnoha tetováními, a co chvíli propadá slzám. Ve dvanáctiminutovém videu naléhavě prosí své děti a bývalé manžely, aby se o ni postarali. „Na světě jsou miliony lidí, kteří trpí úplně stejně, ale nemají takové možnosti jako já. Tohle video dělám proto, abych všem ukázala, jaké to je,“ říká O’Connor v nahrávce, kterou natočila na posteli levného amerického hotýlku. Sledovat plačtivý monolog je možná místy trapné, ale nelze v něm přehlédnout snahu udělat svět lepším. Čili to, co se line celým životem někdejší irské superstar.

Nemoc kreativních lidí

Dnes tušíme, že současné psychické problémy mají…

I_obalka_R34
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R34
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Horký

redaktor, fokus

horky
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 626

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte