Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Společnost Fokus

Kvíz pro pokročilé: Jak zastavit migraci z Afriky?

Všechna řešení vyžadují zásadní změny přímo v Evropě, v tranzitních zemích, na moři i na jih od Sahary

38_LIBYE_profimedia
Rivalové na moři. (Příslušník libyjské pobřežní stráže a záchranná loď evropské nevládní organizace, západ Libye, červenec 2017) • Autor: AFP, Profimedia

Následující text, v němž Tomáš Lindner na základě svých dlouholetých zkušeností a důkladné žurnalistické práce popisuje migraci z Afriky, vyvolal mezi čtenáři velký zájem.  Ve svých reakcích oceňovali, že v českém kontextu je článek ojedinělý rozsahem a důkladností, s níž vysvětluje jedno z nejzásadnějších témat dneška a zasazuje ho do kontextu. To je také důvodem, proč jej výjimečně odemykáme. Pokud podobné texty oceňujete a chcete je číst pravidelně, staňte se naším předplatitelem:

Tak už za migranty do Středozemního moře vypluli i jejich odpůrci. Hnutí Generace Identity vybralo přes crowdfunding desítky tisíc eur a vyslalo na jih Evropy loď, která sleduje přesně opačný cíl než jiné přítomné nevládky. Nikoli vzít africké migranty na palubu, převézt je v bezpečí do Evropy a zajistit jim azylovou proceduru podle mezinárodního práva, ale naopak zatlačit jejich bárky zpátky ke břehům Libye.

K akci prozatím nedošlo, protože loď mladých nacionalistů má spoustu problémů. Předminulý týden na naléhání místního starosty, který je vinil z cíleného přilévání oleje do ohně migrační krize, nedostala povolení zakotvit v sicilské Katánii. Minulý týden pak místní rybáři a odboráři vyzbrojení transparenty „Ne rasistům“ zabránili i jejímu připlutí do tuniských přístavů. Italské úřady však zakročily i proti jedné z humanitárních organizací, když zadržely loď německého sdružení Jugend Rettet (Mládež zachraňuje). Mají prý důkazy, že na moři nezachraňovali lidi v nesnázích, ale po…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R33_2017
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Tomáš Lindner

redaktor, zahraničí

lindner tomas
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1195
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte