161007_GYP_Bushwick_Party_102_46_49_50_41_52-749-Alison Cohen Rosa.CR2
Mimikry proinvestovaných peněz. (Gypsy) • Autor: Alison Cohen Rosa

Globální videopůjčovna spojovaná se zásadní proměnou toho, jak dnes sledujeme televizní seriály. A od roku 2013 také společnost s imagí progresivního producenta vlastních sérií, která investuje do autorských projektů. Tak vypadal obraz společnosti Netflix, která se od loňska snaží prosadit i v Česku. Teď se však cosi mění. Na konci června sice ohlásila celosvětově 104 milionů uživatelů, o čtvrtinu víc než loni. Chvíli předtím však zrušila řadu nových seriálů už po první sezoně – včetně svého nejdražšího počinu, kterým je muzikál The Get Down z Bronxu sedmdesátých let od mistra filmové opulence Baze Luhrmanna.

Netflix doposud udržoval původní seriály při životě navzdory špatným kritikám nebo pokulhávajícímu zájmu publika. Aktuální kroky je možné vykládat jen jako rozhodnutí dobrého byznysmena, ale lze jim rozumět i jinak. Netflix se stává obětí raketového růstu, kterým se snažil ochromit konkurenci. A jeho potíže symbolizují i obecnější trendy audiovizuálního průmyslu. Na jedné straně neustává boj o diváky-předplatitele, kteří už nechtějí chodit do kina a čekat týden na novou epizodu oblíbené série. Na straně druhé se ukazuje, že se vlna tzv. kvalitních seriálů možná dostala na svůj vrchol, z nějž už vede jen pomalá cesta dolů, pokud hráči neupraví kurz. O což se Netflix pokouší – a ubírá se při tom směrem, který může opět přepsat mapu zábavního průmyslu.

Mylná představa

Velké plány a schopnost o nich hlasitě mluvit patřily od začátku k základní výbavě…

titulka
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

titulka
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte