Díl šedesátý pátý. Přichází don Pedro. Pozdraví krásnou Manuelu, popřeje zdraví farmářovi, koupí pár metráků kávy a odchází. Farmářova rodina se směje, don Pedro se směje a jeho chrup září do západu slunce.

Díl šedesátý šestý. Přichází don Pablo. Farmářova rodina se opět směje – dona Pabla totiž doprovázejí dvě ozbrojené gorily pro případ, že by se někdo nechtěl smát. Don Pablo přeleští svůj (pokaždé) nový džíp, nakopne psa a dává nemravné návrhy krásné Manuele. Pak koupí pár metráků kávy a odchází i s gorilami. Farmářova rodina se chvěje. Co asi přinese další díl seriálu o životě prostého pěstitele kávy z Guatemaly (Bolívie, Kolumbie nebo jiné z osmdesáti čtyř zemí produkujících kávu)? A proč se telenovela jmenuje Slupky krásné Manuely? Snad odpoví další pokračování.

Díl šedesátý sedmý. Don Pablo se vrací a ukazuje na hromadu slupek od kávy na hnoji. Teď prý chce tohle. Nechává naložit svůj (už zase nový) džíp a několik náklaďáků. Gorily stojí u vrat pro případ, že by někdo něco namítal.

Příběh vrcholí. Slupky z kávy, které zbudou, když se vyloupne kávové zrno, se nazývají cascara. Cascara se zpravidla vyhazovala nebo se s ní hnojilo. Ale teď? Cascara je slovo sezony. V kavárnách včetně Starbucks, ve všech světových velkoměstech se popíjejí nápoje z cascary: v limonádě, vylouhované jako čaj, v koktejlech, dokonce v pivu.

A don Pablo dokáže sehnat tuny cascary. Don Pablo dokonce zařídí, aby se všichni ti hipsteři v kavárnách domnívali, že pomáhají…

I_obalka_R30
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R30
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1326

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte