Tisíckráte.cz je nový a velmi úspěšný „zpravodajský“ web, jehož žádný článek není pravdivý, ale tváří se, že by mohl. Vzdálenou obdobou je třeba americký The Onion.com. U něj se to ví, u Tisíckráte.cz je to malinko složitější, protože redaktoři (neví se přesně, kdo vlastně jsou) píší téměř vždy zpravodajství z katolického světa. Jedná se o legraci, navíc inteligentní, a co je pro mě osobně velmi důležité, legraci, která není zlá a nezesměšňuje nikoho, i když církevní představitelé na smeč nahrávají vcelku často. Texty jsou, zdá se mi, natolik absurdní, že není možné, aby je někdo vzal vážně.

Opak je ale pravdou. Zarážející jsou nejen diskuse pod články, kde vždy někdo skočí na lep, ale i to, s jak neuvěřitelnou snadností „zprávy“ přebírá zbytek české kotliny. Fiktivní rozhovor se mnou, kde jsem se měl přihlásit k myšlence, že země je veliká deska ležící na hřbetě slona stojícího na čtyřech želvách, převzali ihned Ateisté.cz; reportáž o tom, že jsou protestanti rozhořčeni, když Katolický týdeník přibalil k výročí upálení mistra Jana Husa do čísla krabičku zápalek, přetiskl Blesk. Nedávnou zprávu, že Jiří Strach a Dominik Duka budou stát před církevním soudem kvůli pohádce Anděl Páně 2 za to, že v pohádce jsou v nebi čerti, zatímco ve skutečnosti nejsou, převzal Týden.cz. Řada lidí telefonovala na řadu míst po „zjištění“, že kadidelnice nesplňují emisní limity, a tak dále, a pokud diskuse pod článkem nejsou jakási metasatira intelektuálů, pak je výsledkem dosti…

I_obalka_R03_2017
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R03_2017
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte