Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Kultura Kultura

Styl

58_stavba_foto petr polák

Světové Brusivo

Firma Brusivo sídlí na předměstí Rokycan – a v zóně starých hal, průmyslových areálů a popraskaného asfaltu vypadá jako z jiného světa. Nejspíš ze Švýcarska nebo Skandinávie. Je to jednoduchá budova z pohledového betonu s fasádou ze skla a dřeva. Také interiér je zařízený na míru: beton se kombinuje s masivním dřevem, podlahy a dveře jsou barevné.

Firma si pořídila i nové logo, které je vidět hned při vstupu na zábradlí. Zákazníci, kteří přijedou do Rokycan pro smirkové papíry nebo brusné kotouče, tak dostanou navíc zdarma architekturu. Navrhla kancelář Zábran Nová architekti.

„Jak se jí slon? Po malých kouscích.“

Tweetni to

58_citat

Rada týmu urbanisty Jana Gehla, který v Praze analyzoval, co s magistrálou na Václavském náměstí. Kousek po kousku zlidštit.

Lev lvicí

Tým nizozemských fotbalistek se sice jmenoval Oranžové lvice (Oranje Leeuwinnen), ale na dresu měly lva. To se teď změnilo – u příležitosti chystaného mistrovství Evropy ve fotbale žen pro ně agentura Wieden + Kennedy vyvinula nové logo. Hříva, huňatá srst na ocase a ještě jeden samčí atribut zmizely a ze lva je lvice. Co na to samička českého lva?

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 40 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R29
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 40 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte