Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Kdybych byl prezidentem…

Z každého čekatele na prezidenturu se stává věc veřejná

11_archiv autorky
Adéla Elbel

Nejdřív bych po tom samozřejmě musela zatoužit. Stalo se? Tak to jsem do sebe asi napíchala nějakou naddimenzovanou dávku testosteronu, stal se ze mě egomaniak, nebo jsem ucítila závan poslání jako třeba Táňa Fischerová. Z celého srdce doufám v první dvě varianty. Také jsem pravděpodobně ztratila veškerý pud sebezáchovy, protože z každého čekatele na prezidenturu se automaticky stává věc veřejná, které všichni bezostyšně projedou rentgenem i prádelní koš – a to jak víme, nebývá pohled pro bohy.

Ale dobrá, považme, že jsem se rozhodla stát se prezidentkou. Najednou začínám chápat, jak se cítí při každé své kandidatuře, ať už na cokoli, paní Bobošíková. Je to omamující. Člověk pak jde i housky a mléko koupit tak nějak lépe a vznešeněji.

Po rozhodnutí přichází příprava. Samozřejmě jsem již prošla několika pracovními pohovory, takže mám odpovědi na standardizované otázky v malíčku. „Jak chcete skloubit práci s rolí matky?“  „Čím můžete naší firmě prospět?“ (Odkaz na Babiše není záměrný.) „Ve volejbale jsem byla kapitánka nejhoršího družstva, tedy nejlepší z nejhorších, takže analogickou zkušenost mám, a ruskou mám ráda jen zmrzlinu.“

Člověk pak jde i housky a mléko koupit tak nějak lépe a vznešeněji.

Tweetni to

Pak následuje stejně jako u větší části kandidátů vytváření programu. Podle hesla „všechno dobré už bylo“ zkompiluji programy jiných uchazečů z různých států. Samozřejmě si dám tu práci, abych obsah napasovala na český kontext a…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte