Používáte nástroj pro blokování reklamy. Příjmy z reklamy umožňují naši existenci.
Podpořte nás a nástroj pro tento web vypněte (návod). Nebo si pořiďte předplatné a reklama se vám nebude zobrazovat. (E-shop)

Obtěžuje vás reklama?
Předplatitelům ji nezobrazujeme.

Reklama
 
Politika Fokus

Letem-světem

Demonstrace Proč? Proto! 10.5.2017
Na Václavském náměstí se sešly tisíce lidí – požadovaly, aby odstoupil ministr financí Andrej Babiš i prezident Miloš Zeman; květen 2017 • Autor: Matěj Stránský

„Označil Ježíše Krista za vzácného pokémona.“

Jeden z důvodů, kvůli kterým soudkyně jekatěrinburského soudu Jekatěrina Šoponjakova odsoudila blogera Ruslana Sokolovského ke třem a půl roku podmíněně. Hrál totiž oblíbenou hru Pokémon Go v kostele a zveřejnil to na svém youtubovém kanále. Byl uznán vinným z podněcování k nenávisti a urážení citů věřících.

Česko

Není nakloněn, nepojede

Na konto nedávné prezidentovy návštěvy Libereckého kraje tamní hejtman Martin Půta (STAN) navrhl, ať si prezident podobné cesty v budoucnu spoluplatí. Nebrání se tomu ani další hejtmani. Náklady na jednu takovou návštěvu se pohybují v řádu statisíců korun, prezidentská kancelář má ročně k dispozici 400 milionů korun. Prezident Zeman ohlásil, že pokud by si někde měl „platit náklady na obložené chlebíčky“, tak do takového kraje prostě nepojede.

Česko

Konec ministryně Valachové

Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) odstoupí z funkce. Důvodem je korupční kauza na ministerstvu – její náměstkyně Simona Kratochvílová je podezřelá, že s šéfem fotbalu Miroslavem Peltou zpronevěřovala dotace do sportu. Valachová trvá na tom, že s případem nemá nic společného, ale „nechce být záminkou ministru Babišovi“, který vede s premiérem spor o vlastní odstoupení.

Svět

Američané vyzbrojí Kurdy

Americký prezident Donald Trump dal souhlas s dodávkami zbraní pro kurdské milice YPG, jež v Sýrii bojují proti…

Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 41 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel, přihlaste se.
Čtěte již teď v našich aplikacích
App Store Google Play Amazon
I_obalka_R20
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 41 článkům z tohoto vydání.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.
Reklama

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte