32A_varianta_foto_salesforcetower_com
Všechno, jenom ne klid a soukromí. (Salesforce Tower)

Z dvaašedesátého patra Salesforce Tower, 280 metrů nad zemí, působí monumenty San Franciska titěrně. Budova ze skla a oceli, v níž se letos, po jejím dokončení, usídlí centrála této softwarové firmy, nenápadná určitě není. Salesforce chce každý večer pořádat světelnou show. Její nová budova má být vidět ze vzdálenosti padesáti kilometrů.

Salesforce není jediná technologická firma, která staví svůj chrám. Zaměstnanci Applu se právě začali stěhovat do nové centrály v Cupertinu, vzdáleném asi sedmdesát kilometrů. Čtyřpodlažní kruhová budova vypadá jako ovládací kolečko iPodu a je stejně velká jako Pentagon. Za zhruba pět miliard dolarů to bude nejdražší firemní sídlo, jaké kdo kdy postavil.

Dalším příkladem je Uber, který organizuje osobní dopravu autem. Má pověst tajnůstkářské a tvrdě ambiciózní firmy. Uber to chce zvrátit stavbou úplně průhledné hlavní kanceláře. Očekává se, že některé vnitřní prostory, stejně jako park, budou otevřené veřejnosti.

32B_foto_Apple
Všechno, jenom ne klid a soukromí. (nové sídlo Applu)

Exteriér nových budov vyvolává velkou pozornost, ale více by nás mělo zajímat to, co bude uvnitř. O těch úplně nejnovějších budovách – například o sídle Applu – dosud mnoho nevíme, očekává se však, že jejich vnitřní uspořádání bude velice novátorské. Částečně proto, že v technologickém průmyslu se tvrdě bojuje o nejlepší technické a jiné talenty. Firmy proto velice rády vytvářejí přitažlivé, produktivní prostředí. Tyto nové kancelářské…

I_obalka_R18_oprava2
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na [email protected] nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R18_oprava2
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na [email protected].
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte