49A_jaros_varianta_R13_2017
Ještě jim nebylo třicet, ale už si mohou odškrtnout několik věcí, které si designéři dneška (většinou) přejí. (Zleva Jakub Pollág a Václav Mynář) • Autor: Milan Jaroš

Sláva vítězům, volají krojovaná děvčata. Z výšky už se snáší růžový trůn, na něj jsou vítězní designéři usazeni, dívky je hladí po vlasech a šimrají pod sakem, z obřího posedu vyhrává valčík. Finále Ceny Czech Grand Design bylo letos grandiózní. Vítězové jsou z toho nejdřív trochu rozpačití. Nakonec se ale Václav Mlynář a Jakub Pollág na jevišti před plným Stavovským divadlem roztančí. Nekomfortní situace je, zdá se, docela baví – i v designu.

Možná to je součást jejich úspěchu. Ještě jim nebylo třicet, ale už si mohou odškrtnout několik věcí, které si designéři dneška (většinou) přejí: mají vlastní studio deFORM, které navrhuje produkty a interiéry, pracují pro české i světové firmy. Oba vystudovali Royal College of Art v Londýně, přičemž prestižnější designérská škola na světě zřejmě není. A také vyvinuli produkt, kterému se předpovídá slibná budoucnost. Jejich hračka KOSKI je vtipná kombinace stavebnice a počítačové hry.

49B_foto_studio DEFORM_R13_2017
Skutečné i virtuální. (Hra KOSKI )

A teď další úspěch, minulé úterý titul Designér roku i titul Grand designér roku, což je cena pro nejlepšího kreativního tvůrce vůbec. K tomu křišťálová koruna od módní návrhářky Liběny Rochové, která zvítězila loni. Jako by se tím tak trochu předávala vláda další generaci: ceny za design, grafický design, fotografii i módu posbírali letos vesměs dvacátníci, loni to ještě byli lidé z řad jejich učitelů.

Cena Czech Grand Design je iniciativa agentury Profil Media a vybírá…

I_obalka_R13
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R13
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1316

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte