46-kom2
Autor: Ilustrace - Pavel Reisenauer

Představte si, že se chleba prodává v obchodech různým lidem za rozdílné ceny. Zatímco zaměstnanci korporací, menších firem nebo státní správy pořídí teplý pecen mezi deseti a 30 korunami, penzisté, studenti, nezaměstnaní a matky na mateřské dovolené musí zaplatit dvě stovky. Absurdní? Přesně takhle v Česku funguje byznys s telefonním voláním, aniž by to donedávna někoho výrazněji vzrušovalo. Radnice městské části Brno-střed se teď odhodlala k převratnému kroku a požádala o skupinovou slevu pro všechny své občany.

Sedm set, anebo míň

Dalo by se namítnout, že mobilní volání není chleba, jenže to pomalu přestává platit. Chytrý přístroj s datovým tarifem se stal nezbytným společníkem většiny lidí v produktivním věku, dětem nebo seniorům rodiny pořizují jednoduché telefony z důvodu jejich bezpečí. Mobilní volání se zkrátka dostává do skupiny základních životních potřeb člověka digitální éry.

Jeho poskytovatelé na to ale neberou ani minimální ohled. Zatímco běžným jednotlivým zákazníkům nabízejí neomezené volání za 750 korun (s lepším datovým tarifem i za dvakrát tolik), firmám, úřadům či jiným skupinám poskytují slevy až do výše 90 procent. A protože skupinové slevy mohou dnes získat i malé firmy o pár zaměstnancích nebo skupina přátel, která dokáže s operátory sebevědomě vyjednávat, je zřejmé, že onu standardní vysokou cenu inkasují T-Mobile, O2 a Vodafone hlavně od výše zmíněných skupin zákazníků – tedy těch, kdo mají nejhlouběji do kapsy.

Triky a…

I_obalka_R46_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 39 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R46_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 39 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Petr Třešňák

redaktor

tresnak
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1995 jich napsal/a 1562

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte