Ruce vzhůru, piráte

Respekt 36/2016

Několikrát jste zmínili nelegální stahování hudby (že v ČR zatím nepadají exemplární tresty za stahování; že několik studentů šíří a nelegálně stahuje hudbu atd.). V ČR je trestné pouze sdílení (a teoreticky i sdílení při stahování přes Torrent, jelikož stahováním zároveň sdílíte stažené balíky, zatím se to ale v ČR taky netrestá, postiženi jsou jen ti, kdo vyloženě vyvěsí nějaký film, hudbu atd.). Stahování je v ČR nemorální, ne však nelegální.

Pavel Vala

Jistě, paní náměstkyně

RESPEKT 39/2016

V rámci své vědecké činnosti se zabývám mj. územním plánováním. Rozpracovaný územní plán jsem viděla. Existují nejen dobré důvody nezměnit tým zpracovatele, ale i dobré důvody ho změnit, když už ho nejde usměrnit. Není to tak černobílé:

  1. Metropolitní plán není myšlenkově tak úžasný, jak je někdy prezentován. Není pravda, že návrh Metropolitního plánu ubírá něco developerům z toho, co dříve získali. Neruší žádné plochy dříve definované jako zastavitelné. Co činí (a je to chvályhodné), nejde na ruku dalším vlastníkům pozemků v okolí Prahy rozšiřováním zastavitelných území. Na druhou stranu zlepšuje situaci (chcete-li, jde na ruku) vlastníkům půdy uvnitř území. V otázce „nejít na ruku“ vlastníkům půdy a developerům uvnitř území má Metropolitní plán naopak značně nevyužité rezervy. A to je škoda. Nástroji územního plánování lze přesměrovat enormní zisky vlastníků půdy k vytváření prvků v území ve…
I_obalka_R40_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 44 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R40_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 44 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte