„Když ji miluješ, není co řešit,“ říká se v reklamě na známou českou limonádu. Podobně se teď zřejmě ujišťují i funkcionáři Občanské demokratické strany: „Když se někdo jmenuje Klaus, a ještě k tomu Václav, není co řešit.“ Jenže řešení se nevyhneme.

Syn zakladatele zmíněné strany podle novinových zpráv, k nimž se sám odmítl vyjádřit, zažádal o stranickou legitimaci. Už podruhé. Před sedmi lety ji vrátil, protože nedokázal snést proevropskou politiku premiéra Mirka Topolánka. Nedávno se ale Klaus mladší svěřil, že pod vedením Petra Fialy se ODS polepšila, a žádost o členství je zřejmě definitivním potvrzením, že „polepšení“ je dostatečné. Ostatně už delší čas je partajním mluvčím pro školství a tím i potenciálním kandidátem na ministra. Zřejmě bychom marně hledali výmluvnější certifikát dnešního směřování ODS, než je právě přízeň mladého Klause.

Syn exprezidenta je totiž díky přízni médií úkaz. Po opuštění ODS podporoval nacionalistickou  minipartaj zvanou Svobodní, sblížil se s kovaným antisemitou A. B. Bartošem a začal přispívat na nenávistný web pomateného konspirátora Petra Hájka. Pak stihl ještě během prezidentské volby pomluvit otce Karla Schwarzenberga, že kolaboroval s nacisty. Když vyšlo najevo, že naopak děda Klause juniora pracoval jako vedoucí cenzurního oddělení státní bezpečnosti ve fašistické Slovenské republice, odbyl to tím, že dědu ani nezažil.

Expert na vzdělávání Klaus vyniká okázalým pohrdáním vůči novým trendům jako méně memorování či inkluze.…

I_obal_R04_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 42 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obal_R04_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 42 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Marek Švehla

vedoucí rubriky komentáře

svehla
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Od roku 1994 jich napsal/a 2420

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte