Vždycky jste si mysleli, že si Američané 11. září způsobili sami? Přesněji, že ty dvě věže (a třetí vedle nich) nemohly spadnout po nárazu dvou letadel? Pak konečně došlo na vaše slova. A potvrdili je američtí vědci. Ano, vědci!

Jak jste se mohli 7. září 2016 dočíst v servisu české národní agentury ČTK, „čtveřice fyziků v respektovaném žurnálu Europhysic News Evropské fyzikální společnosti zpochybnila výsledky vyšetřování pádu budov Světového obchodního střediska v New Yorku. Vědci (…) poukazují na to, že důkazy ukazují spíše na řízenou demolici než na pád vyvolaný nárazem letadel a následným požárem.“ Od ČTK zprávu převzaly MF DNES, Právo, Deník.cz, Týden, Echo24.cz, E15.cz i Novinky.cz.

A je to! Zkuste odteď pochybovat, že Dvojčata nebyla provrtána výbušninami shora dolů a že nám o tom všem všichni zase jen lhali!

Potíž je v tom, že právě pochyby jsou namístě víc než co jiného. Europhysic News ve skutečnosti není žádný respektovaný vědecký „žurnál“, jedná se spíše o nástěnku jeho členů, kde nevycházejí vědecké statě ani žádné nové objevy. Pokud i editor takového média měl potřebu článek uvést tzv. disclaimerem, tedy douškou, v níž poukazuje, že materiál obsahuje spekulace, svědčí to o jediném – že to nelze brát vážně ani trochu. Když se podíváte na autory, nejde o žádná vědecká esa, naopak jsou to známé kontroverzní postavy dlouhodobě přiživující konspirace kolem téhle tragické události a ani tentokrát nepřinášejí nic nového, jen staré známé „pravdy“ o tom, že…

I_obalka_R38
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R38
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte