#Vypadáteskvěle. #Hebkájakoplyšák. #Sluncehadr. #ZářítejakGigiHadid – ta modelka s babyfacem. Jste krásná jako svoje fotka na Instagramu. A to se právě nosí. Světlo blesku se teď nanáší rovnou na obličej, aby vypadal jako své vlastní selfie – abyste i v realitě dostávali jen samé lajky.

Tento nový trend v nanášení make-upu se nazývá strobing, podle světla stroboskopu. Funguje to jednoduše: na ty části obličeje, které chceme rozzářit, se nanese rozjasňující přípravek. Kosmetický průmysl je připraven, regály jsou plné jasu. Obličej pak dostane zářivý a svěží vzhled. To je ovšem cílem veškeré kosmetiky od pravěku, takže by to samo o sobě nevydalo na překvapení. Ani to, že nový trend vystřídal starý. Předtím se na obličej nanášely tmavé tóny, tvářenky a bronzery, dokreslovaly se neexistující lícní kosti a koketní bradičky. Mnohé celebrity dokázaly na vlastním obličeji rozehrát hru světla a stínu jako Caravaggio. Teď však contouring vystřídal non-touring a strobing; řeklo se, že zář bude stačit. A tak všichni strobují.

Beauty a kosmetické glosátorky, blogerky a novinářky si ovšem všímají jiné věci. Že totiž tenhle make-upový trend pracuje s obličejem stejně jako zkrášlovací filtry v aplikacích na úpravu fotek. Také ony snižují kontrast a přidávají jas. Také ony chtějí uživatelce zajistit followery, lajky a svěžest bez konce. Ve stejné době se ovšem na Instagramu objevují fotografie s označením #nofi lter, bez fi ltru. Znamená to vlastně bez příkras a bez cenzury. Neznámí…

I_obalka_R36_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 45 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R36_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 45 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Karolína Vránková

redaktorka

vrankova_s.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 1220

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte