martin cervicek, policejni reditel, 6.11.2013
Nějakou zkušenost mám. (Martin Červíček) • Autor: Matěj Stránský

Martin Červíček (43) se rozhodl opustit zázemí a jistotu, které mu nabízí policejní sbor zásluhou jeho dosavadní kariéry. Bude kandidovat za ODS v letošních regionálních volbách jako lídr v Královéhradeckém kraji. „Už jako policejní prezident jsem se pohyboval ve veřejném prostoru, takže nějakou zkušenost mám,“ říká. Je tu ale problém. Martin Červíček se dodnes jako šéf krajské policie v Hradci Králové účastní porad nejužšího vedení celostátní policie a zná tajné informace o bezpečnostní strategii sboru. Spekuluje se o tom, že by mohl v politickém boji tyto informace zneužít.

Co se k prezidentovi dostalo

Všichni tuzemští policejní prezidenti z posledních dvaceti let zůstali po svém odchodu z této funkce u sboru. Zůstalo jim vysoké platové ohodnocení, slušný post a další bonusy, které policejní práce přináší. Tuhle klidnou a finančně skvěle zajištěnou kariéru měl před sebou i předchůdce současného policejního šéfa Martin Červíček, a ke všeobecnému překvapení ji vyměnil za nejistou budoucnost politika. Prý chce v politice využít především znalostí bezpečnostní problematiky, tvrdí. Post hejtmana, na nějž bude kandidovat, ale nenabízí zrovna vyčerpávající možnost „zhodnotit“ šestadvacetileté policejní zkušenosti. „S předsedou ODS Petrem Fialou jsme se dohodli, že nejde o jedny volby, že mé angažmá bude dlouhodobé a mé bezpečnostní znalosti budou využity,“ říká Červíček, který viditelně nepočítá s tím, že už letošní krajské volby pro něj skončí vítězně.

Proti…

I_obalka_R03_2016
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 43 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R03_2016
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 43 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na opravy@respekt.cz.
ODS
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Jaroslav Spurný

redaktor

spurny.jpg
Přečtěte si více článků od tohoto autora/autorky. Napsal/a jich celkem 3063

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte