84_priloha
ilustrace Jorge González

Já jsem odporný tlusťoch především proto, že i původ mé tloušťky je odporný. A to nezměním ani tím, že si nechám šít šaty na míru v Londýně, kus za tři sta tisíc, ani tím, že se budu chovat vybraně.

Všichni tři jsme snili o tom, že zmizí chladné vody egoistických kalkulací, jimiž kapitalismus zaplavil Evropu a Západ. A všichni tři jsme se těmto myšlenkám později zpronevěřili, každý po svém.

Nezávisle na tom, jestli byl tlustý nebo hubený, stal se i z Bernabého mizera. Stejně jako já byl samolibý, tuctový a konformní. Když jsem uslyšel jeho hlas, musel jsem se přemáhat, abych ho pozdravil.

1. Vize

 Jsem tlustý. V tomto ohledu si nic nenalhávám.

Moment, zdá se, že mě dobře nechápete. Raději vám to vysvětlím, abyste se na mě už takto nedíval. Nenaznačuji, že by se moje tloušťka dala zpochybňovat. Když obvod pasu o třicet centimetrů převyšuje obvod hrudníku, musel by být člověk hodně natvrdlý, aby si toho nevšiml. A já o sobě řekl, že jsem tlustý, ne pitomý.

Chci tím říct, že co se tloušťky týče, nikdy jsem si nic nenamlouval. Možná jste se nad tím nezamýšlel, ale existují různé typy tlusťochů. Tak například šťastný tlouštík. Nachází se vždy v lehkém poklusu, se zdviženým zadkem a bradou vysunutou, jako by ho pupek táhl pořád kupředu. Pak je tu dobrácký tlouštík, který se usmívá na celý svět, dovolí dětem, aby po něm lezly a těšily se z hřejivého povrchu jeho měkkého těla, případně svolí, aby ho i počuraly. Dále existuje utrápený tlouštík,…

I_obalka_R26
Tento článek je v plném znění dostupný předplatitelům týdeníku Respekt.
Odemkněte si všech 53 článků vydání zakoupením čísla nebo předplatného. Pokud jste již předplatitel/ka, přihlaste se.

Pořízením předplatného získáte přístup k těmto digitálním verzím už v neděli ve 12 hodin:

Respekt.cz
Android
iPhone/iPad
Audioverze

I. Zadejte své údaje a zvolte způsob platby

Předplatné bude automaticky prodlužováno. Funkci můžete kdykoli zrušit.

Rychlá online platba

Odesláním objednávky beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Máte dotazy ohledně předplatného? Neváhejte nás kontaktovat na predplatne@economia.cz nebo +420 217 777 888 (každý pracovní den 
od 7.30 do 17.00, mimo pracovní dobu je k dispozici záznamník).

Platbu kartou i on-line platbu zabezpečuje
Uvedené ceny jsou včetně DPH.

I_obalka_R26
Odemkněte tento článek
Získáte přístup ke všem 53 článkům z tohoto vydání.
Pokud jste v článku našli chybu, napište nám prosím na web@respekt.cz.
Chcete-li článek okomentovat nebo nás upozornit na chybu, přihlaste se nebo se zaregistrujte. Nejzajímavější příspěvky zveřejníme.

Vyhledávání

Tip: Vyhledávejte dle autora pomocí autor: autor:”Erik Tabery” další tip

Výsledky vyhledávání

Hledám o sto šest
Vyskytla se chyba, zkuste to znovu.

Nejvíce hledáte